Jong Rabo

Auteur: Jessica White, Bestuur

Young Rabo zoekt een nieuw algemeen bestuurslid voor het bestuur van de vereniging!

 

Wat zoek we?

 • Vind jij het leuk om young professionals binnen Rabobank te verbinden en te vertegenwoordigen?
 • Kijk jij met een frisse blik naar organisatieprocessen?
 • Kun jij je voor minimaal 2 jaar committeren aan het bestuur?
 • Weet jij van aanpakken en vind je het leuk om contacten te onderhouden?

 

Young Rabo

Young Rabo is de jongerenvereniging van Rabobank. We verbinden en vertegenwoordigen jongeren binnen de bank. Ons motto is niet voor niets ‘Creating Connections’! Young Rabo heeft meer dan 1.250 leden, 80 actieve leden en momenteel 5 bestuursleden.

 

Wat doet het bestuur van Young Rabo?

De bestuursleden dragen de verantwoordelijkheid voor de koers van de vereniging en sturen de verschillende commissies aan. De commissies, welke verdeeld zijn naar thema’s en regio’s, organiseren activiteiten en zorgen voor een levendige vereniging. We vergaderen 2x per maand, waarvan 1x fysiek in Utrecht in 1x online. Binnen het bestuur zijn 3 vaste rollen; voorzitter, secretaris en de penningmeester. Dit drietal wordt aangevuld met 3 enthousiaste algemene bestuursleden.

We proberen de taken over de drie algemene bestuursleden te verdelen naar ieders voorkeur, passie en talenten. Taken bestaan onder andere uit:

 • Aansturen en werven van commissieleden
 • Onderhouden van de website en het maken van een jaarverslag
 • Aansluiting bij netwerken zowel binnen als buiten de bank
 • Organiseren van activiteiten gericht op persoonlijke ontwikkeling en andere projecten (bijvoorbeeld Springtij of een strategische weekend)
 • Voorbereiden en geven van presentaties voor afdelingen of tijdens een onboardingsweek.
 • Meedenken over de strategie en speerpunten van Young Rabo
 • Nieuwe project in 2023: Een nieuwe YR website, samen met de Branding commissie


Speerpunten binnen het bestuur

Naast de dagelijkse taken van het bestuur houden wij ons bezig met strategische speerpunten voor onze leden, om onze vereniging naar een hogere niveau te tillen. Aankomend jaar bestaan deze uit: het Re-creating connections, think global act local en vertegenwoordigen van onze leden binnen en buiten de bank.

 

We hebben meerdere strategische dagen met het bestuur door het jaar heen om over o.a. deze thema’s na te denken. Vanuit je bestuursrol draag jij hier aan bij om echt impact te maken op deze thema’s voor onze leden en young professionals binnen de bank.

 

Gezochte competenties

 • Netwerker: Door geregeld in de organisatie te netwerken, weet jij wat er speelt en kun jij hier met Jong Rabo op inspelen.
 • Communicatief: met jouw enthousiasme haal je graag nieuwe leden aan boord maar onderhoud je ook fijn contact met de commissies de we aansturen
 • Visie: Je denkt graag mee hoe we Jong Rabo naar een hoger niveau kunnen tillen
 • Organiseren & Plannen: je bent een aanpakker en vindt het leuk om ook events te organiseren als het eindejaarsbenefiet, een voorzitterstraining of een bestuursweekend.
 • Innoveren: Jong Rabo straalt de kracht van young professionals uit, laten zien dat zij op een verfrissende manier kunnen kijken naar de opgave van de toekomst. Help jij Jong Rabo mee als toekomstige trekker van verandering, verduurzaming en innovatie?
 • Goede beheersing van zowel de engelse als nederlandse taal

 

Wat bieden wij jou

 • Een hele leuke leerzame tijd!
 • Bestuurservaring opdoen
 • Je netwerk binnen de bank vergroten
 • Verzorgde strategische dagen, een leuk bestuursweekend en jaarlijks een gegarandeerd plekje bij of de studiereis of Springtij

 

 

Start en periode

Startdatum: Vanaf juli 2023

Duur: 2 a 3 jaar

Tijdsindicatie: 10 – 12 uur per week

 

Vergoeding

Het actieflidmaatschap van Young Rabo doe je voor de vereniging. Een vaste vergoeding is zodoende niet aan de orde. Op basis van de statuten kunnen de benodigde onkosten voor uitoefening van de bestuursfunctie worden gedeclareerd. De praktijk wijst echter uit dat er zeer zelden van deze mogelijkheid gebruik gemaakt wordt.

 

Standplaats

Utrecht

 

Vragen en sollicitatieproces

Voor meer informatie over deze vacante positie kun je contact opnemen met de voorzitter van Young Rabo (Jessica White).

 

Solliciteren kan door middel van een CV en motivatiebrief met daarin jouw toekomstvisie op je rol in het bestuur en de vereniging, door te sturen naar secretaris@jongrabo.nl. Deze ontvangen we graag voor 25 mei 2023.

 

Wij zoeken een nieuwe algemeen bestuurslid!

"Empowerment van onze leden hebben we laten zien door hen een podium te geven en de klankbordrol als vereniging te versterken. Op die manier dragen wij bij aan de ontwikkeling van Rabobank én die van onze leden.”

Marijke Klaver – Voormalig voorzitter Jong Rabo