Jong Rabo

Auteur: Jessica White, Bestuur

Wat vind jij van de ontwikkelingen op het gebied van data en de rol van de bank? Vind jij dat we als Rabobank een standpunt moeten hebben ten aanzien van nieuw extremisme?  En hoe kijk jij aan tegen de rol van de bank in de energietransitie?

Bureau Ethiek en Jong Rabo zijn op zoek naar een nieuwe vertegenwoordiger voor de Jong Rabo wisselzetel in de Commissie Ethiek.

Wat kun je verwachten?

De Commissie Ethiek is een reflectietafel binnen de bank. Zij buigt zich over concrete ethische dilemma’s en meer algemene vraagstukken. De ethische reflectie vindt plaats op basis van casuïstiek vanuit de organisatie, maar ook op algemene maatschappelijke thema’s en ontwikkelingen  die de bank raken, zoals fiscale ethiek, dierlijke eiwitten en complottheorieën.

De Commissie Ethiek bestaat uit enkele vertegenwoordigers namens de lokale banken en een aantal vertegenwoordigers van de Rabobank Groepsorganisatie. De vergaderingen worden geleid door Wiebe Draijer of Berry Marttin.

Wie en wat zoeken wij?

 • Een stevige persoonlijkheid
 • Iemand die goed bekend is met Jong Rabo en de achterban kan vertegenwoordigen/betrekken
  (pré – iemand met Voorzitter en/of Bestuur ervaring bij Jong Rabo)
 • Affiniteit met ethiek
 • Brede interesse
 • Vermogen tot reflectie op basis van een zorgvuldig afwegingskader

Competenties:

 • Analytisch vermogen
 • Communicatiekracht
 • Overtuigingskracht
 • Initiatief nemen
 • Zelfstandigheid
 • Integriteit

Wat verwachten we van jou?

 • De Commissie Ethiek komt in beginsel zes keer per jaar (tweemaandelijks) samen in Utrecht (tijdens corona online). De vergaderingen vinden doorgaans plaats op woensdagochtend en duren twee uur
 • Ter voorbereiding op de vergaderingen bereid je met een vertegenwoordiging van je achterban grondig de agenda en stukken door. Gemiddeld genomen kost de voorbereiding zo’n zes uur per vergadering
 • Minimaal één keer per jaar organiseer je een Jong Rabo evenement op het gebied van ethiek, in samenwerking met Jong Rabo commissies en Bureau Ethiek
 • Je hebt een actieve rol bij het onder de aandacht brengen van ethiek en het vergroten van awareness op dit vlak binnen Jong Rabo (o.a. via onze mediakanalen zoals Yammer)
 • Delen van signalen uit de media of eigen werkomgeving met Bureau Ethiek of binnen de Commissie Ethiek
 • Binnen de gehele bank het gesprek over ethische dilemma’s bevorderen
 • We gaan uit van een deelname in de Commissie Ethiek van ongeveer twee jaar

Interesse?

Stuur dan je CV en korte motivatie waarom jíj degene bent die we zoeken naar Jessica White (jessica.white@rabobank.nl), huidig Commissie Ethiek lid namens Jong Rabo. Als je vragen hebt voel je vrij om een email te sturen naar Jessica.

De vacature staat twee weken open en sluit op 12 April. Daarna zal met geschikte kandidaten een gesprek ingepland worden. Hierbij zal iemand van Bureau Ethiek en de huidige Jong Rabo vertegenwoordiger aanwezig zijn.

Vacature Commissie Ethiek Jong Rabo!

"Empowerment van onze leden hebben we laten zien door hen een podium te geven en de klankbordrol als vereniging te versterken. Op die manier dragen wij bij aan de ontwikkeling van Rabobank én die van onze leden.”

Marijke Klaver – Voormalig voorzitter Jong Rabo