Jong Rabo

Auteur: Patrick Gerritsen, Bestuur

Waar zijn wij naar op zoek?

 • Vind jij het leuk om young professionals binnen Rabobank te verbinden en te vertegenwoordigen?
 • Kijk jij met een frisse blik naar organisatieprocessen?
 • Kun jij je voor minimaal 2 jaar committeren aan het bestuur?
 • Weet jij van aanpakken en vind je het leuk om contacten te onderhouden?

 

Young Rabo

Young Rabo is de jongerenvereniging van Rabobank. We verbinden en vertegenwoordigen jongeren binnen de bank door het organiseren van zowel inhoudelijke als fun activiteiten. Young Rabo heeft meer dan 1500 leden en momenteel 5 bestuursleden.

 

Wat doet het bestuur van Young Rabo?

De bestuursleden dragen de verantwoordelijkheid voor de koers van de vereniging en sturen de verschillende commissies aan. De commissies, welke verdeeld zijn naar thema’s en regio’s, organiseren activiteiten en zorgen voor een levendige vereniging. We vergaderen 4x per maand, waarvan 2x fysiek in Utrecht in 2x online. Binnen het bestuur zijn er een aantal vaste rollen. Dit zijn onder andere de bekende rollen van voorzitter, secretaris en penningmeester. Dit drietal wordt aangevuld met drie andere rollen waar op dit moment nog verdere invulling aan wordt gegeven.

Om de juiste invulling te kunnen geven aan de overige drie rollen, zijn wij op zoek naar iemand die er energie van krijgt om mee te denken over o.a. de volgende onderwerpen:

 • Aansturen en werven van commissieleden
 • Het maken van een jaarverslag
 • Interne communicatie (waaronder de kwartaalupdate richting alle leden)
 • Aansluiting bij netwerken zowel binnen als buiten de bank
 • Voorbereiden en geven van presentaties voor afdelingen en/of tijdens een onboardingsweek
 • Meedenken over de strategie en speerpunten van Young Rabo
 • Vertegenwoordiging van de jongeren binnen de bank
 • Onderhouden van de website en andere randzaken m.b.t. de website
  • In 2024 zal o.a. het live gaan van de nieuwe Young Rabo website een belangrijk thema zijn waar de nodige aandacht naar uit zal gaan. Hiervoor is sprake van een samenwerking met Branding


Speerpunten binnen het bestuur

Naast de dagelijkse taken van het bestuur houden wij ons bezig met strategische speerpunten voor onze leden, om onze vereniging naar een hoger niveau te tillen. Aankomend jaar bestaan deze uit: de YR Reset en Future Bank.

 

We hebben meerdere strategische dagen met het bestuur door het jaar heen om over o.a. deze thema’s na te denken. Vanuit je bestuursrol draag jij hieraan bij om echt impact te maken op deze thema’s voor onze leden en young professionals binnen de bank.

 

Gezochte competenties

 • Netwerker: door geregeld in de organisatie te netwerken, weet jij wat er speelt en kun jij hier met Young Rabo op inspelen.
 • Communicatief: met jouw enthousiasme haal je graag nieuwe leden aan boord, maar onderhoud je ook fijn contact met de commissies die wij aansturen
 • Visie: je denkt graag mee hoe we Young Rabo naar een hoger niveau kunnen tillen en verder kunnen professionaliseren
 • Organiseren & Plannen: je bent een aanpakker en vindt het leuk om events zoals een voorzitterstraining en/of een bestuursweekend te organiseren.
 • Innoveren: Young Rabo straalt de kracht van young professionals uit en laat zien dat zij op een verfrissende manier kunnen kijken naar de opgave van de toekomst. Help jij Young Rabo mee als toekomstige trekker van verandering, verduurzaming en innovatie?
 • Goede beheersing van zowel de Engelse als Nederlandse taal

 

Wat bieden wij jou

 • Een hele leuke en leerzame tijd!
 • Bestuurservaring
 • Het vergroten van jouw netwerk binnen de bank
 • Verzorgde strategische dagen en een leuk bestuursweekend

 

Start en periode

Startdatum: Vanaf April 2024

Duur: 2 à 3 jaar

Tijdsindicatie: 10 – 12 uur per week

 

Vergoeding

Het actieflidmaatschap van Young Rabo doe je voor de vereniging. Een vaste vergoeding is zodoende niet aan de orde. Op basis van de statuten kunnen de benodigde onkosten voor uitoefening van de bestuursfunctie worden gedeclareerd. De praktijk wijst echter uit dat er zeer zelden van deze mogelijkheid gebruik gemaakt wordt.

 

Standplaats

Utrecht

 

Vragen en sollicitatieproces

Voor meer informatie over deze vacante positie kun je contact opnemen met een van de bestaande bestuursleden. Deze zijn te vinden op de Young Rabo website.

Solliciteren kan door middel van een CV en motivatiebrief met daarin jouw toekomstvisie op je rol in het bestuur en de vereniging door te sturen naar secretaris@jongrabo.nl. Deze ontvangen we graag uiterlijk 20 Maart 2024.

Indien je besloten hebt om je aan te melden, reserveer dan ook 12 april 2024 alvast voor het Congres dat jaarlijks georganiseerd wordt vanuit Young Rabo.

Young Rabo zoekt een nieuw bestuurslid!

“Ik ben ontzettend trots op de vereniging die er nu staat;
passievolle, gedreven mensen die gaan voor hún organisatie en daarmee (Jong) Rabo uniek maken!”

Marijke Klaver – Voormalig voorzitter Jong Rabo